Felkészülési mérkőzés II. Kerület UFC - Budai FC

2023. január 17.
 274
II. Kerület UFC - Budai FC 2-3
U19(’04/’05) 1.felkészülési mérkőzés - 2023.01.14. 16:00 óra

II. Kolozsvári T. u.11., Panoráma Sportközpont - műfüves nagypálya, 2x45 perc, 30 néző

II. Kerület UFC - Budai FC 2-3 (0-2)

G: Jakab, Simon, Jánk

Nagy - Kuti, Mózes, Jakab, Krajsovszky - Bereczki - Kis, Molnár A. - Hosny, Simon, Brandner

Cs: Süle, Jánosa, Németh, Szoboszlai, Kovács, Jánk, Sólyom

Mérkőzéselemzés:

Az évet a II. Kerület UF, saját, MLSZ regionális csoportját vezető, velünk azonos korosztályú gárdájával találkoztunk. Tudatosan átadtuk a területet, mert a mérkőzés célja számunkra középső zónában való védekezés gyakorlása volt. Igyekeztek a hazaiak nagy tempót diktálni az első percekben, de helyzetet nem tudtak kialakítani, hamar el is fáradtak, és fokozatosan vettük át az irányítást, védekezésbe is megtaláltuk a jó pozíciókat. Jakab tökéletes szabadrúgása juttatott minket előnyhöz, ezt szünet előtt Simon duplázta meg kipattanóból.
A második játékrészre hét helyen változtattunk, de fölényünk így is megmaradt, Jánk közelről növelte is az előnyt, azonban a végéhez közeledve elnéztünk két szögletet, és a lefújás előtti percekben az ellenfél csaknem gólra váltotta lehetőségeit, így épphogy, de győzelemmel tudtuk kezdeni az évet.

Összegzés:

Védekezésben igyekezett végrehajtani a csapat, amit az első héten gyakoroltunk, természetes, hogy ebben még voltak bizonytalanságok, de az alapmozgások kirajzolódtak. Fájdalom, hogy annak ellenére, hogy a saját térfelükön tudatosan nem helyeztük nagy nyomás alá az ellenfelet, rengeteg lehetőségünk akadt, amit azonban 0-hoz közelítő százalékkal használtunk ki, két gólunk is pontrúgás után született. Semmilyen mérkőzésen nem engedhetjük meg magunknak, hogy biztos győzelmet engedjünk ki a kezünkből.