Csapataink eredményei – 2024. március 25-től 31-ig:

FELNŐTT(’99-) BLSZ II.oszt. 2.csoport, 18. forduló - 2024.03.30. 11:00 óra
XI. Kánai út 2-4. Sport11 Sportközpont - műfüves nagypálya, 2x45 perc, 80 néző

Budai FC - Flotta 2001 SE 1-6 (0-4)

G: Madarász N.

Monori - Jakab, Joó, Krajsovszky – Horváth D., Schuszter – Varga P., Kovács, Madarász N., Nagy T., Brandner
Cs: Lunczner, Németi, Bereczki, Hegedűs, Molnár A., Gálhidy, Jánk

Mérkőzéselemzés: A megszokott hazai pálya helyett az ünnepi hétvége miatt ezúttal a Kánai úton fogadtuk a
bajnokság második helyén álló Újpesti Flotta csapatát.

Az első percekben érezhető volt, hogy a mérkőzés rangja bénítóan hat ránk, döntéshozatalunk lassú, és bizonytalan volt, amit természetesen
át is vészelhettünk volna, de egy nagyon szerencsétlen labdaérintés után hátrányba kerültük, majd mire kijöttünk volna a hamar bekapott gól
okozta sokkból, ismét egy hasonló eseménysor után már két találat volt a vendégek előnye.
Nem volt a kezünkben a kontroll, és ezek után már nem is volt lehetőségünk azt visszaszerezni, mert a vendégek rendkívül rutinosan, és
precízen hozták le a mérkőzés további szakaszát.

Összegzés: Hogyan alakulhatott így ez a mérkőzés? A Flotta csapata sokkal jobban kezelte a két csapat kialakult
versenyhelyzetét, tudtuk, ha valamiben előnyük van, az a rutin, és ezt megfejeltük két olyan korán bekapott góllal,
ami előtt mindkétszer miénk volt az utolsó labdaérintés. Mindannyian nagyon mélyen a valós tudásunk alatt
játszottunk, de tudjuk azt, hogy a futballban előfordulnak végletes mérkőzések, ez egy ilyen volt! Nem szabad, hogy
meginogjon a hitünk saját magunkban, hiszen majdnem a mérkőzések harmada még hátravan, és egyetlen pont a
hátrányunk. Felemeljük a fejünket, visszatalálunk a játék öröméhez, újra győztes karaktert mutatunk, és haladunk
tovább a célunk felé!

IMG 6121

U19(05/’06) MLSZ Reg. Kiemelt bajnokság Nyugati csoport,18.forduló - 2024.03.28. 10:00 óra
II. Szabadság út 51-57., Pokorny József Sporttelep - műfüves nagypálya, 2x45 perc, 27 néző

Budai FC – Credobus Mosonmagyaróvár 1-6 (1-0)

G: Baráth

Zorkóczy (4) – Jánosa (4), Kuti (4), Herczeg (4) – Lobenwein (5), Mezei (5), Rojas-Azary (6), Módos M.(6) –
Baráth (6), Horváth M.(6), Szoboszlai (5).
Cs: Larry (3).

Mérkőzéselemzés: A húsvéti hétvégére való tekintettel csütörtök délelőtt játszottuk idei 5. bajnoki mérkőzésünket.
Sok sérülésnek köszönhetően mindössze egyetlen csere állt rendelkezésünkre a találkozón.
Gyengén kezdtük a mérkőzést, az első 5-10 percben nagy volt a fejetlenség a pályán, melynek köszönhetően a vendégek kapufáig is
eljutottak. Ezt követően sikerült stabilizálni a játék menetét, és átvettük az irányítást. A csapat remek felfogásban játszott, a megszokottnál
lényegesen kevesebb hibával, és a harmadik ajtó-ablak ziccerünket értékesíteni is tudtuk, ezzel előnnyel vonulhattunk a szünetre.

A második játékrész elején is folytatódott a jó teljesítményünk, ám a 60. perc tájékán egy balszerencsés sérülés a vendégcsapat részéről
megfordította a mérkőzés menetét. Ezt követően kapkodós, pánikhangulat lett úrrá a védekezésünkön, és a buta hibák futószalagon
érkeztek. A 66. percben ennek meg is lett az eredménye, érkezett az óvári egyenlítő gól. Sajnos, ami ezután következett, arra nehéz
magyarázatot találni. Csapatunk alapjaiban omlott össze, és ellenfelünk minden lövése, kisebb lehetősége végül a kapunkban kötött ki. Az
utolsó 10 percre legalább támadásban kicsit összekapta magát a társaság, de még üres kapura sem tudtunk gólt szerezni, így a vége
ismét csúnya vereség.

Összegzés: A mérkőzés két harmadában bőven ellenfelünk fölé nőttünk, jól játszottunk, és akár nagyobb
különbséggel is vezethettünk volna. Az utolsó 24 percben 6 gólt kaptunk, ami megmagyarázhatatlan, és
elfogadhatatlan. Az első 60 perc játékával kifejezetten elégedett vagyok, erre lehet építeni a következő
fordulókban, ehhez gratulálok a csapatnak!

U17(’07) MLSZ Reg. Kiemelt bajnokság Nyugati csoport,17.forduló - 2024.03.28. 10:00 óra
XI. Mérnök u.35., ELTE/BEAC Sporttelep - műfüves nagypálya, 2x45 perc, 50 néző

Budai FC – Gyirmót SE Győr 0-2 (0-0)

G: -

Bánkúti (6) – Farkas P.(5), Vermes (6), Varga B.(6) ,Virág A.(5) -
Boksay M.(6), Fazekas (4), Maácz (3) Kocsis (4) - Mészáros (6), Horváth B.(4),
Cs: Kis B. (-), Gyurkovics Má.(5), Hertelendy (0), Henn (6)

Mérkőzéselemzés: A húsvéti ünnepek miatt csütörtökön délelőtt hazai pályán fogadtuk a bajnokságunk első helyezett
csapatát.

Az első félidőben védekezésre rendezkedtünk, mert a pálya mérete abszolút alkalmas volt erre. Sikerült is egyik fő célunkat elérni,
mert kapott gól nélkül vonultunk az öltözőbe. Viszont a labdabirtoklásunk az sajnos nagyon gyenge volt, egyszerűen nem volt
olyan játékos, aki megtudta volna tartanai a labdát, nem volt három jó passz egymáshoz.

A második félidőre átbeszéltük a labdakihozatalokat, és a gyors mélységi labdák új területekre való megjátszását. Próbálkoztunk
főleg a szélén mögéjük kerülni, és a támadó pontrúgásoknál veszélyesek lenni, de nem igazán jött ki ma a lépés. Az idő
múlásával egyre feszültebbek lettek a vendégek, és mi próbáltuk a játékot lassítani-tördelni, sőt még szándékosan egyesével
cseréltünk tíz percenként. A 64.percben egy szöglet után sikerült megtörni a gólcsendet a Gyirmót csapatának, mivel nem volt jó
az összhang a kapusunk, és a belső védőnk között. A második bekapott gólnál pedig a szélső védőnk aludt el az ötösön belül egy
keresztlabda után. Sikerült feljebb jönni, sőt még magasan pressingelni is, amiből labdákat is szereztünk a támadóharmadban. Az
utolsó húsz percre megváltozott a játék képe, mert jó volt a labdabirtoklásunk, és az előre felé védekezésünk, több helyzetet is
sikerült kidolgozni.

Összegzés: Mérkőzés összképe alapján azt kaptuk, amit várni lehetett, egy nagyon erős fizikumú csapatot, akik
egyénileg is kiemelkedő teljesítményekre képesek. Úgy gondolom sikerült elrontani a játékukat, és még az utolsó 20
percben meg is leptük őket. Csalódott vagyok, mert pár játékos a tudása alatt futballozott ma, és egy ilyen kaliberű
csapat ellen ezt nem lehet büntetlenül megúszni, így elmaradt a bravúr. Mindenki csúszott-mászott ma is, és próbálta
odatenni magát. Kellemes ünnepeket, és jó pihenést kívánok a hosszú hétvégére mindenkinek!

IMG 6500

U16(’08) MLSZ Reg. Közép-Északi Csoport, rájátszás 1-6.hely, 6.forduló - 2024.03.28. 11.00 óra
Hatvan, Népkert, Népkert Sporttelep - műfüves nagypálya, 2x45 perc, 50 néző

FC Hatvan – Budai FC SE 2-1 (1-1)

G: Molnár B.

Tamás (5) – Palotás (5), Schade M./U15/ (6), Kotsis (5), Huszár (3), Molnár B.(6), Dalos (6), Gémesi (6) –

Dobos (6), Hegyes N.(5), Majidi (5)
Cs.: Lacza (6), Hanyecz (5)

Mérkőzéselemzés: A bajnokság 6. fordulójában a Hatvan otthonában léptünk pályára, akik ellen tavaszi első
mérkőzésünkön 6-1-es sikert arattunk hazai pályán.

Az első félidő közepéig nyomás alatt tudtuk tartani az ellenfelünket, sok labdát szereztünk a támadó harmadban és még helyzetig is
eljutottunk, de nem tudtunk gólt szerezni. Három kapufáig, és még két-három elpuskázott ziccerig jutottunk mindössze. A félidő közepén egy
előre ívelt labdára a beinduló Molnár csapott le, és a tétovázó védőt megkerülve átemelte a labdát a kapus felett, így végre megszereztük a
vezetést. Ezt követően kicsit belealudtunk a mérkőzésbe, és egy labdajáratás során hoztuk saját magunkat kellemetlen helyzetbe, amivel
gólhelyzetbe került a hazai támadó, és nem hibázott (1-1). Itt lendületet kapott ellenfelünk, sorra mögénk tudtak kerülni a széleken, egyik
alkalommal pedig a box-ba betörő támadót csak szabálytalanul tudtuk megállítani. A büntetőt értekesítették a hatvaniak (1-2).

A második félidő katasztrofálisra sikeredett a részünkről. Két átadásnál több nem sikerült, és gondolat, elképzelés nélkül lébecoltunk a pályán.
Védekezésben nyomást sem helyeztünk ellenfelünkre, akiknek megköszönhetjük, hogy elszórakozták a kialakított helyzeteiket, mert könnyen
beleszaladhattunk volna egy nagyarányú vereségbe is.

Összegzés: Kemény Dénes idézetével indítanám az összegzésem, miszerint “A kapufa éle mindig igazságos, mert
annak lövése pattan be, aki a hétköznapokon többet tett a győzelemért.” Ma rúgtunk három kapufát, de nem is ez volt
a lényeg. Addig, amíg nincs meg a megfelelő alázat, tisztelet a sport irány, a csapattársak, és a csapat irányába, addig
amíg így viselkedünk edzéseken, és mérkőzéseken egymással, az ellenféllel, és a játékvezetővel, addig pontosan így
fogunk együtt egyre mélyebbre süllyedni csapatszinten, mint ahogy ma is tettük. Ez a mai eredmény tökéletesen
tükrözi, hogy az elmúlt hetekben mennyi munkát fektettünk egyénileg is, és csapatszinten is. A hosszú hétvége után
hatalmas szükség lesz arra, hogy mindenki megfogja a másik kezét, és kihúzzuk egymást ebből a gödörből, és ne csak
az 5-6. helyen szerepeljen a “csapat” a játékosok számára.

U15(’09) MLSZ Regionális Kiemelt bajnokság Nyugati csoport, 18.forduló - 2024.03.28. 12:00 óra

Budai FC – Veszprémi FC USE 7-0 (3-0)

G: Vas (2), Takács D.(2), Csiszér, Dombai, Gesler

Magó (-) – Gesler (7), Csiszér (7), Gyurkovics Ma. (7), Csalló (7) – Jobbágy (7), Vas (8), Dombai (8) –
Horváth Zs. (7), Mayer D. (7), Takács D.(8)
Cs: Sigmond (7), Muszka V. (6), Néder (6), Jókai (6)

Mérkőzéselemzés: A húsvéti ünnepek miatt előrehozott hétközi mérkőzést játszottunk, melyen ismét egy
Tehetségközpont, ezúttal a VFC USE volt ellenfelünk.
Bátran kezdtek a vendégek, kezdeményezően fociztak labdával és labda nélkül is, ez pedig remekül „feküdt” nekünk. Jól használtunk a
mögöttük lévő nagy területeket, rengeteg mélységi beindulásunk volt, melyekből folyamatosan gólhelyzeteket kreáltunk, csak rajtunk múlott,
hogy korai vezetésünk után nem zártuk le a mérkőzést már az első 20 percben. A félidő második felében Dombai Domi extra egyéni akciója
végén lőtt higgadtan a kapuba, majd a szünetre egy szöglet utáni fejessel már háromgólos előnnyel mehettünk.
A második félidő rajtja kifejezetten jól sikerült, negyedóra alatt 3 üres kapuig játszott gólt szereztünk, melyekkel a két csapat közötti különbség
már az eredmény számszerűségében is megmutatkozott. Egy szép fejesgól ennek a játékrésznek a végére is jutott, beállítva ezzel a 7-0-ás
végeredményt.

Összegzés: Nagy játékkedvvel, jó egyéni teljesítményekkel, szervezett csapatmunkával sikerült magabiztos
győzelmet aratni, gratulálok Mindenkinek!

U14(’10) MLSZ Reg. Észak-Közép Csoport, rájátszás 1-6.hely, 6.forduló - 2024.03.28. 14.00 óra

Budai FC - Hegyvidék UFC (Gerrzo Kft.) 1-6 (1-2)

G: Hendrich
Horváth Á. – Pallós, Vállai, Árvai, Buzgó Zs./U13/, Módos Zs. – Makkai, Kraicsovits B., Nagymáté J. –
Polauf, Hendrich

Cs: Fodor, Mezey, Nyírő, Nagy-Zsoldos, Tamássy

Mérkőzéselemzés: A hétvégi ünnepek előtt játszottuk le az újabb kör első mérkőzését felsőházi bajnoki csoportunkban.

4 napon belül 2 mérkőzést játszottunk, volt mit kijavítanunk a múlt hétvégi mérkőzés után, bár azt a mérkőzést leszámítva voltak bíztató
dolgok hétről hétre. A mostani mérkőzésen is jól kezdett a csapat, és sikerült az első félidőben megvalósítani, amit kérte, és megbeszéltünk.

Összegzés: Sajnos többször kiderült, hogy mentálisan még hozzá kell erősödnünk ehhez a csoporthoz, és ez a
meccseink döntő többségén kijön. Nem bírjuk el a nyomást, nem tudunk kilépni a komfortzónából, vagy ami a
nagyobb baj, nem is akarunk. Újabb nyerhető mérkőzést sikerült elveszítenünk, csak, és kizárólag azért, mert az
ellenfél jobban akarja a győzelmet, és többet tesz érte. 4 nap alatt 6 pont helyett 0-át sikerült gyűjtenünk, és most
jönnek megint a nehéz mérkőzések, amire össze kell kapni magunkat, és tartást mutatni!

IMG 6488

U13(’11/’12) MLSZ Regionális bajnokság Közép B. csoport, 14.forduló - 2024.03.28. 12:00 óra

XI. Mérnök u.35., ELTE/BEAC Sporttelep - műfüves 3⁄4-ed pálya, 5x2 m-es kapuk, 8+1 fő, 4x20 perc, 20 néző

Budai FC – Viadukt SE Biatorbágy 2-7 (0-2, 0-3, 1-0, 1-2)

G: Molnár B., Barna
Kovach B. - Nagy-Zsoldos Má., Barna K ., Szakács H., Mathiez M. - Gross Á., Molnár B., Lovas L. - Trossen W.
Cs: Gyarmati D., Érsek-Obádovics M., Reviczky-Balogh O., Bukvai B., Tolnai L., Záboji V.

Mérkőzéselemzés: Húsvét előtt, csütörtökön játszottuk le a soron következő bajnoki meccsönket.
Az első negyedben egyértelmen látszott, hogy fizikálisan teljesen esélytelenek leszünk. Ezt próbáltuk azért kompenzálni a
hozzáállásunkkal, és többnyire sikerült is. Két egyéni hibát követően gólokat kaptunk, két gólos hátrányt szedtünk össze 20 perc alatt.

A következő negyedben a cserék miatt is, sokkal több hibát vétettünk, és további három góllal nőtt ellenfelünk előnye.
A harmadik játékrészt megnyertük, ezt a részsikert nagyra kell értékelni.
Az utolsó felvonásban is megtettünk mindent, sikerült gólt szerezni, de sajnos nem tudtunk egyenlőre kihozni ezt a negyedet.

Összességében, elégedett vagyok a látottakkal, hiszen a csapat végrehajtotta azt, amit megbeszéltünk a meccs előtt.
Sajnos semmi esélyünk nem volt a fizikális különbség miatt, ezt el kell fogadnunk. Örülök a csapat
fegyelmezettségének, és annak, hogy voltak nagyon jó egyéni teljesítmények. Gratulálok a csapatnak!

Budai FC – Viadukt SE Biatorbágy 6-1 (2-0, 0-1, 2-0, 2-0)

G: Nyerges (3), Görög B., Várszegi, Szilágyi Á.

Erős Á. - Szántó-Sárga N. Petrik D. Szohár G. Füredi L. - Bán M. Nyerges B. Várszegi É. - Szilágyi Á.
Cs: Orosz K. Réder B. Jeck Á. Görög B. László O.

Mérkőzéselemzés: A 14. fordulóban hazai pályán fogadtuk a Viadukt SE csapatát a Mérnök utcában. Szerettünk volna
visszavágni nekik az ősszel elszenvedett vereségért!

Az egész mérkőzés alatt nagyon jól játszottunk. Sikerült végig kontrollálnunk a mérkőzést. A labdakihozatalunk jól működött, ellenfelünk nem
nagyon akart nyomást helyezni ránk, így szépen ki tudtuk hozni a labdát. A letámadásunk szintén nagyon jól ment. Nagyon kevés időt adtunk
az ellenfelünknek, illetve kemények, határozottak voltunk a párharcoknál, ennek köszönhetően nagyon sok labdát szereztünk a
támadóharmadban. A helyzetkihasználásunk sokat javult, a tavaszi mérkőzéshez képest, így most mi hagytuk el győztesen a pályát!

Összegezve: Nagyon elégedett voltam a gyerekek játékával. Nagyon sok helyzetet alakítottunk ki, ősszel is, amiket
most gólokra is tudtunk váltani. A mentalitásunk is nagyon rendben volt, így a húsvéti szünet előtt sikerült
győzelemmel zárni a fordulót. Gratulálok mindenkinek!