Csapataink eredményei – 2024. január 22-től 28-ig:

2024. január 29.
 406
Felnőtt(’01-) 3.felkészülési mérkőzés - 2024.01.27.

Felnőtt(’01-) 3.felkészülési mérkőzés - 2024.01.27. 10:00 óra
XXI. Hollandi út 8-10.., Csepel Utánpótlás Sporttelep - műfüves nagypálya, 2x45 perc, 30 néző

Csepel UFC (felnőtt BLSZ I.oszt.) - Budai FC 1-1 (1-1)

G: Varga P.

Monori - Jakab, Joó, Németi - Hegedűs, Schuszter – Varga P., Kovács Má., Molnár A., Jánk, Brandner
Cs: Krajsovszky, Horváth D., Madarász, Gálhidy

Mérkőzéselemzés: Ezúttal is magasabb osztályú ellenfélhez látogattunk, a BLSZ I. osztályában szereplő Csepel UFC-
nél játszottuk soron következő edzőmérkőzésünket.

Rettenetesen kezdtük a mérkőzést, az első öt perc teljes káosz volt a pályán, meg is szerezte a vezetést a hazai csapat. A gól után
megtaláltuk a pozíciókat labdával, és labda ellen is, az elkövetkező 35 perc inkább volt a miénk, de képtelenek voltunk tartósan kihasználni,
hogy a behúzódó Kovács miatt Varga teljesen szabadon játszotta be a jobb oldalt, amikor viszont észrevettük, veszélyt teremtettünk, sőt,
Molnár fordítása után ezt kihasználva megszereztük az egyenlítő gólt, majd az utolsó öt perc ismét a hazaiaké volt.

A második játékékrészben a játékidő nagyobb részében a hazaiak domináltak, sok időt töltöttek a boxunk előterében, ott viszont nagy
létszámban voltunk jelen, a kaput találó átlövéseket pedig Monori hárította, egyszer a kapufa is segítségünkre sietett. Keveset birtokoltuk a
labdát, nehezen szereztük vissza, ha pedig sikerült, gyorsan visszaadtuk, viszont akadtak ígéretes momentumaink nekünk is az ellenfél
kapuja előtt, akár játékból, akár kontrából, illetve a vége előtt nem sokkal Schuszter az ellenfél tizenhatosán belül elcsípett egy átadást, de az
üresen tátongó kapu mellé helyezett. A meccs utolsó percei inkább a hazaiak térfelén folytak, de újabb gólt már egyik csapat sem szerzett.

Összegzés: Aki focizott már viharos szélben, tudja, hogy az ilyen mérkőzéseket szakmailag nagyon nehéz értékelni,
mert nagyon rányomja a bélyegét a játékra ez az időjárási jelenség. Sokat használt induló, és indítójátékunk nem
igazán tudott működni, a szél épp kedve szerint fújta vissza, vagy tolta meg a játékszert földön, levegőben egyaránt
máskor ígéretes akciókban. Rendkívül hasznos volt számunkra így is a mérkőzés, és értékes eredmény értünk el.
Gratulálok a játékosaimnak!

Mindennél fontosabb azonban, hogy a meccsre induló, és balesetet szenvedő Nagy Timurnak, és édesapjának a
csapat, és a klub nevében is mielőbbi felépülést kívánunk!

U19(’05/’06) 3.felkészülési mérkőzés - 2024.01.28. 13:00 óra II.
II. Szabadság út 51-57., Pokorny József Sporttelep - műfüves nagypálya, 2x45 perc, 30 néző

Budai FC – Soroksár SC 2-6 (0-4)

G: Baráth, és Horváth M.

Füzes – Jánosa, Kuti, Gera – Eck, Rojas-Azary, Mezei, Larry – Módos M., Horváth M., Lobenwein

Cs: Zorkóczy, Herczeg, Bereczki, Baráth, Szoboszlai, Vermes /U17/

Mérkőzéselemzés: A nyári felkészülési időszakhoz hasonlóan ezúttal is összecsaptunk a Soroksár U19-es
csapatával. Ez jó alkalom volt arra, hogy megnézzük, mennyit fejlődtünk az elmúlt félévben.

Az egész mérkőzésről elmondható, hogy játékban vitathatatlanul egyenrangú partnerei voltunk a soroksári csapatnak, akik
viszont nem követtek el végzetes egyéni hibákat, nem úgy, mint mi. Az előző heti meccshez képest már labdabirtoklásban is
jóval több értéket mutattunk. A második félidőben rengeteg helyzetet kidolgoztunk, és megvolt az esélyünk az eredmény
kozmetikázására, de sajnos a védelmünkben fellépő újabb rövid zárlatok, és a ziccereink elpuskázása miatt csak döntetlenre
tudtuk hozni a játékrészt.

Összegzés: Játékban sokat léptünk előre, ez egyértelműen látható a nyári összecsapást, és ezt összehasonlítva. A
második félév kezdete óta a gyerekek nagyon nagy motivációval dolgoznak, aminek biztos, hogy meglesz az
eredménye hamarosan. Az egyéni hibák számát le kell tudnunk csökkenteni, főleg védekezésben, mert már ezen a
szinten is kíméletlenül megbüntetnek minket az ellenfeleink, és ezzel elvesszük az esélyt saját magunktól a
győzelemre.

U16(’08) 2. felkészülési mérkőzés - 2024.01.21. 11:00 óra

Dunaújváros, Sport u.2., Radari Sporttelep - műfüves nagypálya, 3x30 perc, 30 néző

Dunaújváros PASE – Budai FC SE 3-6 (1-1, 2-2, 0-3)

G: Varga Z. (2), Pálmai Á., Dobos Z., Molnár B., Hegyes N.

Schell – Vermes V./U17/, Kotsis, Huszár B. – Majidi, Molnár B., Dalos, Hegyes N. - Varga Z., Dobos Z., Lacza
Cs.: Tamás, Pálmai, Hanyecz, Krajczár (próbajátékos)

Mérkőzéselemzés: A tavasz második felkészülési mérkőzésén a szintén regionális alap bajnokságban szereplő
Dunaújváros PASE csapata fogadott minket.

3x30 perces mérkőzést játszottunk műfüves pályán, egy rövid passzokra épülő focit játszó, és ügyes játékosokból álló hazai
csapat ellen. Az első harmadban tapogatózó játék volt jellemző, minkét csapat óvatosan járatta a labdát, és a még kezdeti hibákat
kihasználva tudott mindkét csapat egy-egy helyzetet kialakítani. Egy szöglet utáni, kiváló kontratámadás követően megszereznünk
a vezetést, amikor Vargát hozták a csapattársak üres kapus ziccerbe. Az utolsó percekben egy eladott labda után került
védelmünk mögé a hazai csapat, és az élesen belőtt labda védőjátékosunkról pattant a saját kapunkba.

A második 30 perc elég hullámzóra sikeredett, az első 10 percben felgyorsultak az események és két gólt is kaptunk, mindkét a
gólunk egyéni hiba következménye volt. A fiúkat felébresztette a két bekapott gól, és kiválóan reagáltunk az eseményekre, mert
kezünkbe vettük az irányítást, és nagy mezőnyfölénybe kerültünk. Többet birtokoltuk a labdát, és folyamatosan tudtunk
helyzeteket kialakítani, amelyekből sikerült gólokat is szerezni, így egalizáltunk az utolsó harmad előtt.
Az utolsó 30 perc egyértelműen a mi akaratunk szerint zajlott, stabilizálódott a védekezésünk, ellenfelünk támadásait csírájában el
tudtuk fojtani, sok labdát szereztünk a térfelükön. Sok gólhelyzet adódott előttünk, amiből hármat sikerült is góllá váltani így
állítottunk be a 6-3-as végeredményt.

Összegzés: Jó körülmények között játszhattunk egy jó ellenfél ellen. Csapatjátékunkban a múlt héthez képest történt
előrelépés. Az új rendszerben még kísérletezünk a posztokat tekintve, de sok bíztató előrejelzést, és jó teljesítményt
láttam a fiúktól. A hazai csapat a szervező zónában húzta meg a védekezését, aminek feltörése némi kreativitást
igényelt és többnyire jól sikerült. A héten gyakorolt elemekből gólokat is sikerült szereznünk, aminek külön örülök.
Amit viszont kiemelnék a mai játékunkból az a szervezettség, és a védekező munka. Szűken, egymást kisegítve, és
egy tízperces rövidzárlat kivételével stabilan védekeztünk, illetve a gyors visszatámadások is nagy százalékban voltak
sikeresek. Folytatjuk a munkát, hiszen még az elején tartunk a felkészülésnek, de jó úton haladunk.
Gratulálok a fiúknak, és sok sikert kívánok a dunaújvárosi csapatnak az előttük álló szezonra!

U15(’09) 2. felkészülési mérkőzés - 2024.01.24. 16:00 óra
XIX.Temesvár u. 25/A, Magyar Futball Akadémia Sporttelep – műfüves nagypálya, 2x40 perc, 40 néző

Honvéd FC MFA – Budai FC 4-0 (0-0)

G: -
Magó – Schade, Csiszér, Gesler, Csalló – Kis, Vas, Takács – Sztrihó, Mayer, Horváth
Cs: Sigmond, Jókai, Pergel, Loboda, Néder, Muszka

Mérkőzéselemzés: Szerdán a Magyar Futball Akadémián a Honvéd korosztályos csapata fogadott minket idei második
edzőmérkőzésünkön.

Szervezett védekezéssel, remek hozzáállással 60 percig komolyabb helyzet nélkül tartottuk a nagy mezőnyfölényben focizó hazaiakat, és
ugyan kicsit bosszús, hogy az utolsó percekben kaptunk gólokat, de a hajrára elfáradtunk, így teljesen megérdemelt „kispesti” siker született.

Összegzés: A labda elleni játékunk tetszett, jól „dolgozott” együtt a társaság, több jó egyéni teljesítmény is született,
de természetesen azt is láttuk mely elemekben kell előre lépni a jövőben. Az ország egyik legjobb 2009-es csapata ellen minden srácnak nagy élmény volt játszani, köszönjük a lehetőséget, gratulálok mindkét csapatnak!

U15(’09) 3. felkészülési mérkőzés - 2024.01.27. 10:00 óra
XVI. Bátony u. 1-33., Ikarus BSE Sporttelep - műfüves nagypálya, 2x40 perc, 20 néző

Ikarus BSE – Budai FC 0-4 (0-1)

G: Takács D. (2), Csiszér, Vas
Sigmond – Schade M, Csiszér, Gesler, Muszka V. – Kis K., Vas, Pergel – Jókai, Loboda, Takács D.
Cs: Magó, Csalló, Sztrihó, Horváth, Zs. Néder

Mérkőzéselemzés: A regionális kiemelt bajnokság keleti csoportjának élmezőnyéhez tartozó Ikarus BSE látott minket
vendégül a szombat délelőtti szélviharban.
Gyenge első félidőt produkáltunk, rengeteg technikai hiba jellemezte a játékunkat, labdakihozatalaink nem működtek, ritkán alakult
ki folyamatos játék, de egy remek fejesgóllal azonban sikerült vezetést szerezni.

A szünet utáni játékminőség merőben más volt, félidei változtatások átformálták a játék képét, több kifejezetten tetszetős akciót is
vezettünk, és szép gólokat szereztünk.

Összegzés: Felemás mérkőzés volt, vegyes érzelmek, de összeségében mondhatom, hogy győzelmünk – még ilyen
arányban is – megérdemelt. A tanulságokat levonjuk, ellenfelünknek pedig további sok sikert kívánunk!

U14(’10) 2.felkészülési mérkőzés - 2024.01.24. 14:30 óra
III. Kalap u.1-3., III. Kerületi TVE Sporttelep - műfüves nagypálya, 2x40 perc, 12 néző

III. Kerületi TVE – Budai FC 3-0 (1-0)

G: -
Horváth L. – Tamássy, Vállai, Árvai, Makkai, Hóbor – Módos, Kraicsovits B., Nagymáté J. – Polauf,, Pallós
Cs: Nyírő, Horváth L., Molnár B.(U13), Nagy-Zsoldos, Horváth Á.

Mérkőzéselemzés: Második felkészülési mérkőzésünket a III.kerületiek ellen játszottuk le, óbudai központjukban.
A mérkőzésen többnyire védekezésre voltunk ítélve a nagyon jól letámadó, és szervezettebb hazai csapat ellen. Sajnos támadásokról, vagy
támadásépítésről nem nagyon lehet beszélni, de védekezésben, amit kaptam a csapattól az sokkal több volt, mint amit vártam. A nagy iram
miatt három nagy hibát kihasznált az ellenfelünk, de ez így most reális különbség is volt jelenleg a két csapat között.

Összegzés: Jó iramú mérkőzésen, egy jó csapat ellen, egy hasznos mérkőzést sikerült játszanunk. Mindenki bőven
kapott terhelést, és sok jó teljesítményt is láttam.

U14(’10) 3.felkészülési mérkőzés - 2024.01.28. 11:00 óra
Budaörs, Árok u.1-3., Budaörsi SC Sporttelep - műfüves nagypálya, 2x40 perc, 28 néző

Budaörsi SC – Budai FC 3-3 (1-1)

G: Pallós, Nagymáté, Buzgó

Horváth L - Polauf, Vállai, Farkas T. (próbajátékos), Makkai, Hóbor - Módos Zs., Kraicsovits B., Nagymáté J. –
Buzgó Zs. (U13), Pallós
Cs: Nyírő, Nagy-Zsoldos, Farkas P. (próbajátékos), Fodor, Árvai

Mérkőzéselemzés: Hétvégén újabb TK ellenfél várt ránk, ezúttal a Budaörs fogadott bennünket.
Nagyon élvezetes mérkőzést sikerült játszanunk a mai napon. Két hasonló erősségű együttes találkozott, az ellenfélnek nagy gondot okozott a
védekezésünk feltörése, így nagyrészt a mi akaratunk érvényesült. Kicsit nagyobb odafigyeléssel akár győzelmet is szerezhettünk volna.

Összegzés: Sajnos a mérkőzésnek több áldozata is volt, Árvai Gergő a bemelegítésnél, Módos Zsigmondot pedig
mérkőzés közben vesztettük el, reméljük egyikük sérülése sem komoly, jobbulást kívánunk nekik.
A mérkőzéssel nagyon elégedett vagyok, de teljesen most sem lehetek, mert bár az ellenfél nehezen talált rajtunk
fogást, mi azért végül két óriási hibából gólokat ajándékoztunk nekik. Támadásainkat szépen szövögettük, volt több
nagyon jó egyéni teljesítmény is.

U13(’11/’12) 2. felkészülési mérkőzés - 2024.01.28. 9:00 óra
XVIII. Thököly út 5., Deák Ferenc “Bamba” Sporttelep - műfüves ¾-ed pálya, 5x2 m-es kapuk, 8+1 fő, 2x40 perc,
30 néző

Gloriett SE – Budai FC 3-3 (2-0, 1-3)

G: Gross., Szilágyi., Andrási.
Kovach B - Tolnai L., Nagy-Zsoldos M ., Barna K., Mathiez M. - Trossen W., Andrási M., Gross Á. - Szilágyi Á.

Cs: Botka Zs., Reviczky-Balogh O., Lovas L., Záboji V., Érsek-Obádovics M., Bukvai B., Gyarmati D.

Mérkőzéselemzés: Néhány fontos hiányzóval, de szerencsére megfelelő létszámmal érkeztünk meg idei második
felkészülési mérkőzésünkre vasárnap reggel.
Az első pillanatokban kicsit megijedtünk ellenfelünk néhány játékosától, akik hatalmas fizikális fölénnyel rendelkeztek,(később
kiderült hogy U15-ös korosztályból érkeztek), és a bátortalanság miatt 10 perc alatt kaptunk két gólt. Labdával való játékunk
rendben volt, sokkal tudatosabban építettük a támadásainkat, mint ellenfelünk, és három-négy nagy helyzetet is kialakítottunk.
Gólt nem sikerült szerezni, de sok pozitívum volt a játékunkban.

A félidőben átbeszéltük, hogy ne egyénileg próbálkozzunk a fizikálisan erősebb ellenfelekkel szemben, hanem inkább
összjátékkal, és ezt nagyon jól csinálták a gyerekek. Tizenöt perc alatt, meg is fordítottuk a találkozót, két gyönyörű góllal, és egy
értékesített büntetővel. Ezt követően egy szélről érkező labdába saját játékosunk sajnos balszerencsésen ért bele, és ezzel az
öngóllal egyenlített a hazai csapat. A mérkőzés további részében is mi irányítottunk, sokkal többet volt nálunk a labda, és
helyzeteket alakítottunk ki, de sajnos nem tudtuk megnyerni a mérkőzést.

Összességében, pozitívumot láttam ma, és ennek örülök. Tudatosabb, érettebb a játékunk, egyre többet
kommunikálnak egymással a gyerekek, és a mentalitás is rendben volt. Védekezésben vannak hiányosságaink, és
technikailag is, de jó úton vagyunk. Gratulálok a csapatnak!

U12(’12/’13) 2. felkészülési mérkőzés - 2024.01.26. 15:00 óra
Budaörs, Árok u.1-3., Budaörsi SC Sporttelep - műfüves ¾-ed pálya, 5x2 m-es kapuk, 8+1 fő, 4x20 perc,50 néző

Budaörsi SC - Budai FC 5-3 (3-0, 0-1, 0-2, 2-0)

G: Szilágyi Á.(3)
Erős Á.- Bán M. Petrik D. Szohár G. Réder B. - Várszegi É. Szilágyi Á. Nyerges B. - Aleksa N.
Cs: Orosz K. Darvas K. Jeck Á. László O. Ökrös O.

Mérkőzéselemezés: Az idei második edzőmérkőzésünket a Budaörsi SC Tehetségközpont csapata ellen játszottuk
pénteken, 15:00-ás kezdéssel. 4x20 perces mérkőzést játszottunk, így ismét mindenki szóhoz tudott jutni, és legalább
a mérkőzés felén lehetőséget kapott.

A múlt heti remek játékhoz képest most egy másik arcát mutatta a csapat. Rengeteg technikai hibával kezdtük a mérkőzést, kicsit olyan volt
mintha fejben a gyerekek még mindig az iskolapadban lennének. Az első negyedben ezeket a hibákat ellenfelünk kihasználta, és háromgólos
előnyre tett szert.

A második negyedre elkezdett éledezni a csapat, és sikerült több helyzetet is kialakítanunk, aminek végül meglett az eredmény, és sikerült
betalálnunk.

A harmadik negyedben tovább javult a játékunk, ennek köszönhetően összejött az egyenlítés is.
Az utolsó negyedben azonban sikerült megszereznie ellenfelünknek újra a vezetést egy távoli lövésből, majd a mérkőzés végét jelző sípszó
előtt egy szöglet után, amit mi végeztünk el, ellenfelünk lekontrázott minket, és ezzel beállította a végeredményt.

Összegezve: Adtunk egy negyednyi előnyt az ellenfelünknek. Rengeteg technikai hiba mellett, a középpályánk
átjáróház volt, mivel többen sem futottak vissza az emberünkkel, arra gondolva, hogy majd a védők megoldják, így
csak idők kérdése volt, hogy mikor szerzi meg ellenfelünk a vezetést az első negyedben. A labdakihozatalnál nagy
nyomást helyeztek ránk, ami az első negyedben szintén gondot okozott, de a második negyed után már jól működött a
nagy nyomás ellenére is.

A második negyed után sikerült összekapnia magát a csapatnak. Ez nem csak a játékban, hanem a gólok számában is
megmutatkozott. Letámadásban viszont nagyon sok helyezkedési hibánk volt, ezen javítani kell.

Sikerült visszajönni háromgólos hátrányból, ezért jár a dicséret, de az első negyedben mutatott játék az nagyon
kiábrándító volt, a múlt heti mérkőzéshez képest. A többi negyedhez gratulálok mindenkinek!

U11(’13/’14) 1. felkészülési mérkőzés - 2024.01.27. 12.30 óra
XI. Mérnök u 35., Pluhár István Sporttelep – műfüves ½ pálya, 5x2 m-es kapuk, 6+1 fő, 3x25 perc, 50 néző

Budai FC - Dunakanyar SE 3-1 (0-0, 0-0, 3-1)

G: Szarka M.(2), Nádasdi D.

A mérkőzésen résztvevő keret: Orosz K., Bencz Gehér Cs., Tanács A., Tarcsafalvi M., Bánky Á., Szarka M.,
Deák Cs., Sámi Zs, Solti Á., Nemes A., Nádasdi D., Downey D.., Bobály Sz.

Mérkőzéselemzés: Első felkészülési mérkőzésünkön a Dunakanyar SE U11-es csapata látogatott el hozzánk a Mérnök utcába.

Nagyon jó irámú mérkőzést láthattak a szülők, mindkét csapat teéljes erőbedobással játszott .Az ellenfél térfelén védekeztek
előretolttan a csapatok, és sok gólhelyzetet dolgoztak ki . A harmadik harmadban dőlt el a mérkőzés .

Összegezve: Az első harmadban nehezen lendültünk játékba, nagyon sok labdát adtunk el a saját térfélen, egyébként
nyomás nélküli helyzetből. Az ellenfélnek ekkor sok helyzete adódott, de jól védtek kapusaink. A második
harmadban kegyenlítődött mezőnyjáték folyt, számtalan helyzettel mindkét oldalon.
A végén két Szarka Maxim egyéni megoldásával vezetést szereztük, majd Nádasdi Dávid egy labdaszerzésből rúgott
gólt.

Úgy vélem, hogy első mérkőzésre jó teljesítményt nyújtottak a fiúk !

U10-11(’13/’14) OTP-MOL Bozsik U11 Körzeti Téli Teremtorna, 2. játéknap – 2024.01.27. 9.00 óra
II. Kolozsvári T. u.11., Panoráma Sportközpont – fedett, 40x20m-es műfüves pálya, 3x2 m-es kapuk, 1+4 fő;
1x18 perc,60 néző
A tornán résztvevő keret: Nagymáté Zs., Sámi Zs., Földi M., Kelemen Á., Pappin C., Köck B., Muszka D.,
Tajti D., Veréczi M
A Budai FC Körzet Központ szervezésében a második téli körzeti teremtornára került sor vasárnap a Panoráma
Sportközpontban. 9 egyesület csapata jelezte indulási szándékát, mi reggel 9-kor kezdhettünk e heti ellenfeleinkkel:
Szent István SE, Baráti Bőrlabda FC, Őrmező SE, és a Barca Escola Hungary csapataival.
A torna mérkőzései összesítve: 4 1 1 2 5-8
A tornán oklevelet kapott: Sámi Zsigmond kiemelkedő mezőnyjátékáért! Gratulálunk! 
Összegzés: A mérkőzéseken sokat birtokoltuk a labdát a mezőnyben ,de sajnos látszott hogy nem voltak összeszokva
teljesen még a fiúk ,mert kevés helyzetet dolgoztunk ki. Jól kihoztuk a labdákat a térfelünkről ,de utána jobbára
egyéni játékkal próbálkoztunk. Ennek ellenére egy mérkőzésen sem voltunk alárendelt szerepben .
A tornáról tudósított: Simon Imre
Hajrá Budai FC! Hajrá Tabán!
Edző: Simon Imre, és Simon Bence

U10(’14) 1.felkészülési mérkőzés - 2024.01.27. 12.30 óra

Budai FC - Dunakanyar SE 8-8 (0-3, 4-0, 2-3, 2-2)

G: Frena V. (5), Balogh Zs.(2), Szesztai Á.

A mérkőzésen résztvevő keret: Bencz-Gehér Attila, Lapis Balázs, Csuta Bálint, Viszt Zente, Sipos-Cserjési
Ajándok, Mészáros Edvárd, Szesztai Áron, Balogh Zsolt, Frena Vilmos

Mérkőzéselemzés: Első felkészülési mérkőzésünkön a Dunakanyar SE U10-es csapata látogatott el hozzánk a Mérnök
utcába.

A mérkőzés első negyedében csináltunk három védelmi hibát, nehezen ébredt fel a csapat.

A második negyedben sokkal meggyőzőbb volt a játék, és meg is fordítottuk az állást, majd ismét saját hibáink eredményeként felhoztuk az
ellenfél játékát.

Az utolsó negyed kiegyenlített volt, és erőben is jól bírta a csapat.

Összegezve: Gólgazdag mérkőzést játszott a két csapat, végig felszabadult játékot láthattak a szülők. Nagy segítség
volt a két U11-es kerethez tartozó 2014-es születésű játékos, és nagyon elégedett voltam mindenkivel!

U9(’15) XIV. UFC Cup utánpótlás teremtorna – 2024.01.28. 10.00 óra
II. Kolozsvári T. u. 11., Panoráma Sportközpont – fedett, 40x20m-es műfüves pályák, 3x2 m-es kapuk, 1+4 fő;
1x15 perc, 100 néző

A tornán résztvevő játékosok: Galla Ábel, Székely Bence, Sziklai Sára, Püspöki András Richárd, Kósa Zsombor,

A torna mérkőzései összesítve: Budai FC 4.hely 4 1 - 3 8-21

Vasárnap délelőtt a II. Kerületi UFC által rendezett, meghívásos tornán vettünk részt 2015-ben született
játékosainkból összeállított csapatunkkal, ahol komoly játékerőt képviselő csapatokkal mérhettük össze tudásunkat.
Gergő bácsival érdeklődve vártuk, hogy ebben a közegben mit tudnak a gyerekek megvalósítani az edzéseken
megszerezett tudásukból, illetve hogyan tudnak majd alkalmazkodni a magasabb szintű játék elvárásaihoz.
Az első mérkőzést a hazai csapattal, a II. Kerületi UFC-vel játszottuk, ahol az első öt percben jól játszottunk, és több helyzetünk is volt, hogy
megszerezzük a vezetést, valamint a gólszerzés által előidézett önbizalmat, ami a szükséges lett volna a bátrabb, felszabadultabb játékhoz.
Sajnos, a gólszerzés elmaradt, majd ellenfelünk 2-3 perc alatt lőtt három gólt, aminek következtében a hazai csapat lelkileg fölénk kerekedett,
és simán, könnyedén 5-0-ás győzelmet aratott felettünk.

Egy pihenő mérkőzés után a Kelen SC ellen játszottunk, ahol az első 5 percben szinte a kapunk elől sem tudtunk kijönni, amit ellenfelünk ki is
használt, és többgólos előnyre tett szert. A találkozó második 10 percére felvettük azt a játékritmust, amivel versenyképesé váltunk, és több
helyzetet kialakítottunk, de a helyzetek itt is kimaradtak, így hiába jöttünk fel a mezőny játékban, gólt nem sikerült szereznünk.

A harmadik meccs meghozta számunkra az áttörést, hiszen a Szent István csapata ellen a remek kezdésnek, és a felszabadult játékunknak
köszönhetően pillanatok alatt háromgólos előnyre tettünk szert, ami óriási önbizalmat adott gyerekeinknek, aminek következménye látványos
játék, valamint magabiztos győzelem lett.
A torna utolsó fordulóját a Hegyvidék ellen játszottuk, ahol 10 perc leforgása alatt 3-3 volt az eredmény, illetve csapatunk jól, önbizalommal
telve futballozott, ami szoros kiegyenlített játékot hozott. A mérkőzés második részében, egy rövid 3-4 perces rövid zárlat miatt, ellenfelünk
szerzett három gyors gólt, ami után már hiába játszottunk újra jól, már nem volt esélyünk közelebb kerülni ellenfelünkhöz.

Összegzés: Először is köszönetet kell mondanom, a vasárnap megjelenő gyerekeknek, és szüleiknek, akik lehetővé
tették számunkra, hogy az egyesület részt tudjon venni egy ilyen erős tornán, hiszen a tornára eredetileg kijelölt
csapatnak csak a 30%-a tudott eljönni. Másodszor nagyon büszke vagyok, mert a kezdeti nehézségek után sikerült
alkalmazkodni a játék adta nagyobb elvárásokhoz, és a torna második felére, már látványosan, felszabadultan, illetve
eredményesen tudtak gyerekeink focizni. Jó volt látni, hogy mindenki igyekezett kihozni magából a maximumot,
valamint az edzéseken tanultakat sikerült megvalósítani. A torna egy jó visszajelzés volt számunkra, hogy hol tartunk, és mire kell nagyobb hangsúlyt fektetni az előttünk álló időszakban.