Csapataink eredményei – 2024. január 15-től 21-ig:

Felnőtt(’01-) 2.felkészülési mérkőzés - 2024.01.20.

Felnőtt(’01-) 2.felkészülési mérkőzés - 2024.01.20. 11:00 óra IX.
Perbál, Sport u.2. Perbál SC Sporttelep - műfüves nagypálya, 2x45 perc, 30 néző

Perbál SC (felnőtt megyei I.oszt.) - Budai FC 5-3 (4-3)
G: Jánk (2), Nagy T.

Monori – Jakab M., Joó, Schuszter – Horváth D, Hegedűs B. - Németi, Gálhidy, Nagy T., Jánk, Brandner
Cs: Király Zs.(U19), Módos M.(U19)

Mérkőzéselemzés: Perbálon, a Pest Megye I. osztályában játszó hazaiak remek körülmények között, új műfüves
pályán fogadtak minket.
Nagy hévvel kezdtek a csapatok, sok volt az átmenet, az első percekben egyik fél sem birtokolta sokat a labdát, majd a hazaiak egy ritkán
látható nagy góllal megszerezték a vezetést a tizenhatos jobb sarkáról. Gondot okozott, hogy a perbáliak feljebb jöttek ránk, mint azt általában
a mi bajnoki mérkőzéseinken megszokhattuk, ritkán találkozunk ilyen harcmodorral, és bár azért megoldhatatlan feladat elé nem állítottak,
erősen akadozott a játékunk. Egy remek összjáték végén Nagy visszakészítése után Hegedűs indította Jánkot, aki egyenlíteni tudott, utána
viszont 15-20 percig fölényben játszott a Perbál, egy hanyagul kezelt pontrúgás és egy, ha lehet még az elsőnél is nagyobb átlövésgóllal
komoly előnyre tettek szert, sőt, még egy szögletnél is sikerült leragadnunk, így 3 gólra hízott a hazai vezetés. Még mielőtt lefújták volna a
játékrészt, Jánk ellentmondást nem tűrően vágta a kapuba a játékszert, Nagy pedig rendkívül finom elhúzós csel után az üres kapuba
passzolt, így 4-3-mas hazai vezetéssel mentünk pihenni.

A nagy gólváltás után a második félidőben megfontoltan mozogtak a csapatok, visszaesett a tempó, mindkét oldalon akadtak helyzetek, mi a
támadórhamadban már nem tudtunk minőségi megoldásokat választani, a hazaiak pedig a lefújás előtt még szereztek egy gólt.

Összegzés: Sajnos szó szerint csak a keret fele állt rendelkezésre a mérkőzésen, így a heti terhelést figyelembe véve, a
felkészülés ezen szakaszában teljesen indokolatlanul nagy játékidőt töltöttek pályán a bevethető játékosok. Új
dolgokat építettünk be a héten, de tekintve, hogy nem tudott mindenki a posztján játszani, illetve két új igazolásunk is
pályára lépett, várható volt, hogy nem éppen ez lesz az a mérkőzés, ahol rendkívül olajozottan működik a játékunk.
Sokat szenvedtünk, sokat tanultunk, a javunkra vált a találkozó. Kovács Attila kollégámnak nagyon köszönöm a
szervezést!

U19(’05/’06) 2.felkészülési mérkőzés - 2024.01.20. 16:00 óra
XVI. Bátony u.1-33., Ikarus BSE Sporttelep- műfüves nagypálya, 2x45 perc, 25 néző

Ikarus BSE U17 – Budai FC 3-0 (2-0)

G: -

Füzes – Jánosa, Kuti, Gera – Eck, Mezei, Rojas-Azary, Larry – Lobenwein, Szoboszlai, Molnár
Cs: Zorkóczy, Baráth, Herczeg

Mérkőzéselemzés: Első „igazi” edzőmérkőzésünket az Ikarus U17-es csapata ellen játszottuk, akik az országos alap
csoportban kiválóan szerepelnek, így komoly erőpróba várt a csapatra.
A teljes meccsen nagyon gyenge teljesítményt nyújtottunk labdával, gyermeteg technikai hibák, rossz döntések, és kevés labda
nélküli mozgás jellemezte a csapatot. Labda ellen már jobban néztünk ki, az együttes rendezett volt, és sokszor letámadásunk
is jól nézett ki, de a hazai játékosok magas technikai képzettségüknek, és önbizalmuknak köszönhetően szinte minden nehéz
szituációt kiválóan oldottak meg. Az eredmény nem néz ki jól, bár talán normális játékvezetés mellett inkább csak egy gól lett
volna érvényes, de mentalitásban nagyon sok pozitívumot láttam, amikre lehet építeni.

Összegzés: Egy kiválóan felkészített együttes ellen tudtunk gyakorolni, és az alapvető kéréseim közül, melyeket a
csapat felé intéztem, a legtöbb megvalósult. A felkészülési időszak még csak most kezdődött számunkra, és
bizakodó vagyok, látva a játékosok hozzáállását.

U17(’07) 1.felkészülési mérkőzés - 2024.01.20. 14:00 óra
Budaörs, Árok u.1-3., Budaörsi SC Sporttelep - műfüves nagypálya, 2x45 perc, 50 néző

Budaörsi SC - Budai FC 1-1 (1-0)

G: Boksay M.
Kis B. – Farkas P., Vermes, Varga B., Henn – Kocsis, Hertelendy – Dienes, Maácz, Fazekas – Boksay M.
Cs: Horváth B., Molnár B. /U16/, Kiss Zs /U16 /

Mérkőzéselemzés: Szombaton 14 órás kezdéssel Budaörsön játszottuk le a szezon első felkészülési mérkőzését.
Az első két labdakihozatalunk szinte tökéletesre sikeredett, de utána értehetetlen módon bizonytalanná váltunk ezekben. Nem működött jól a
középpálya, ezért nem voltak a meg a csapatrészek közötti mechanizmusok. Folyamatosan lüktetett a pálya, jó tempó alakult ki, kemény
párharcokkal megfűszerezve. Abszolút látszott mindenkin, hogy nincs játékban, ezért folyamatosan vette át a kezdeményezést a hazai csapat.

Az első félidőben egy távoli átlövés után kipattant a kapusunk kezéből, és így közelről a centernek nem volt nehéz dolga ezt értékesíteni.
Szünetben cseréltünk, és mi is 4-3-3-as felállásban folytattuk tovább a játékot. Nagyon veszélyesek voltak az átmeneteink védekezésből
támadásba, rengeteg lehetőséget puskáztunk már el a középső zónában. A 65. percben Horváth Buda kapott egy remek indítást a balszélen,
sikerült bekerülni vele a boxba, okosan passzoltba be centerbe Boksay Milánnak, aki kapásból a rövidbe helyezte a labdát.

Összegzés: Az elsődleges cél ezen a mérkőzésen, hogy ismét mérkőzés legyen a lábakban, és a labdakihozatalok
gyakorlása volt. Nagyon jó volt számunkra, hogy egy magasan presszingelő csapat ellen tudtuk azt gyakorolni. Sok
volt az egyéni technikai hiba mindenki játékában, de ez most természetesen belefér, és ez ilyenkor előfordul. Tipikus
idei első mérkőzés volt, ami teljesen megfelelt a céloknak. Labdabirtoklásunk igen alacsony volt a sok egyéni ki nem
kényszerített hibák miatt, de amikor a támadózónában voltunk, ott veszélyesek tudtunk lenni, így egy igazságok
döntetlen született.

U16(’08) 1. felkészülési mérkőzés - 2024.01.21. 11:00 óra
II. Szabadság út 51-57., Pokorny József Sporttelep - műfüves nagypálya, 3x30 perc, 30 néző

Budai FC SE U16 – Budai FC SE U15 4-4 (1-1, 2-2, 1-1)
G: Dobos Z., Molnár B., Varga Z., Lacza B.

Schell R. – Palotás E., Kiss Zs., Bálint P., – Molnár B., Dalos Á., Hegyes N., Hanyecz Á. –
Varga Z., Dobos Z., Lacza
Cs.: Marquez R., Gémesi Gy.

Mérkőzéselemzés: A tavasz első felkészülési mérkőzésén egyesületünk U15-ös csapatával játszottunk.
3x30 perces mérkőzést játszottunk hazai pályán, melynek elsődleges célja a terhelés volt és hogy mindenki játéklehetőséghez,
játékpercekhez jusson. A mérkőzésen látszódott, hogy mindkét csapat számára a szünet után ez volt az első megmérettetés, de a
srácokban erősen dolgozott a klubbon belüli presztízs elnyerése és ez emelt a színvonalán az összecsapásnak.

Összegzés: A mérkőzés legfőbb célja a mérkőzés terhelés volt, ami teljes mértékben megvalósult. Egy új
szisztémában léptünk pályára, amit az elmúlt másfél hétben kezdtünk tanulni, ennek ellenére sok jó dolgot sikerült
reprezentálni a pályán, aminek örülök. Sok munka vár még ránk a felkészülés alatt, de úgy gondolom hogy egy jó
kiindulópont volt ez a találkozó! Gratulálok az U15-ös csapatnak és további sikereket kívánok nekik a szezonra!

U15(’09) 1. felkészülési mérkőzés - 2024.01.21. 11:00 óra

Budai FC SE U15 – Budai FC SE U16 4-4 (1-1, 2-2, 1-1)

G: Vas (3), Mayer

Magó – Gyurkovics Ma., Csiszér, Néder – Muszka V., Gesler – Mayer D., Horváth Zs., Schade M., Vas,
Takács D.

Cs: Sigmond, Jókai, Pergel, Sztrihó

Mérkőzéselemzés: Első idei mérkőzésünket klubbon belül, az U16-os korosztály ellen játszottunk vasárnap délelőtt.
Részben a foghíjas keretnek is köszönhetően a „kísérletezgetés” napja volt a mai, a felforgatott összeállítás, és az új felállási
forma pedig kicsit rányomta a bélyegét a játékminőségünkre.

Összegzés: Pozitív, hogy egyik csapat sem vette félvállról a mérkőzést, dolgozott a presztízs mindenkiben, sok futás,
és párharc jellemezte a játékot, született 8 gól, így mindenképpen hasznosnak vélem a „házirangadót”.

U14(’10) 1.felkészülési mérkőzés - 2024.01.20. 16:00 óra

Ikarus BSE – Budai FC 2-1 (1-1)

G: Polauf T.

Farkas P.(próbajátékos) – Pallós, Vállai, Farkas T.(próbajátékos), Nagy-Zsoldos Má., Mathiez (U13) –
Módos V., Kraicsovits B., Nagymáté J. – Polauf T., Buzgó Zs.(U13)
Cs: Nyírő, Horváth L. , Molnár B.(U13), Tamássy, Horváth Á.

Mérkőzéselemzés: Idei első mérkőzésünket játszottuk az Ikarus csapatának vendégeként.
Az első félidőben nagy fölényben voltunk a hazai csapattal szemben, akár 4-5 gólos előnyt is kialakíthattunk volna. Volt több szemre is
tetszetős játék, és elég szépen értünk oda az ellenfél kapuja elé. Sajnos a régi betegségünket nem tudtuk magunk mögött hagyni az új
szezonra sem, a ziccerekben rendkívül rosszul koncentráltunk, és nem tudtunk gólokat szerezni többször üres kapura, vagy a kapussal
szembe sem.

Összegzés: Volt több hiányzónk betegség, és elutazások miatt, így a tervezett terheléstől többen nagyobbat kaptak, de
a játék képével teljesen elégedett voltam az első félidőben, mert az ellenfelünk jobbára csak a védekezését tudta
megmutatni. A csapat élvezte a játékot, és sikerült visszaszorítanunk a felesleges vagdalkozásokat, labdaeladásokat is.
Amennyiben a helyzet kihasználáson javítunk, akkor az ilyen mérkőzéseken gólokkal tudunk majd nyerni. A
próbázók nagyon meggyőzően szerepeltek örülnék, ha tudnánk velük erősödni.

U13(’11/’12) 1. felkészülési mérkőzés - 2024.01.21. 9:00 óra
II. Szabadság út 51-57., Pokorny József Sporttelep - műfüves 3⁄4-ed pálya, 5x2 m-es kapuk, 8+1 fő, 2x40 perc, 40 néző

Budai FC – Pénzügyőr SE 6-0 (3-0, 3-0)

G: Záboji (2), Buzgó (2).Molnár B., Szakács.,
Kovach B. - Tolnai L., Nagy-Zsoldos M., Gyarmati D., Mathiez M. - Lovas L., Molnár B., Gross Á. - Buzgó Zs.
Cs: Botka Zs., Reviczky-Balogh O., Barna K., Záboji V., Szakács H., Bukvai B., Érsek-Obádovics M., Trossen W.

Mérkőzéselemzés: Az új esztendő első mérkőzését hazai pályán játszhattuk, és egy hiányzót leszámítva, mindenki
rendelkezésre állt.

Az első félidőben gyorsan megszereztük a vezetést Molnár Bálint góljával, egy kontrát követően. Ezután sok helyzetet alakítottunk
ki, de a gólok elmaradtak. Sokszor technikai hibák lassították játékunkat, de a tudatossággal nem volt gond. A félidő előtt Szakács
Huba, és Buzgó Zsombi betalált, így magabiztos előnnyel mentünk a szünetre.

A második játékrész gyengébb játékot hozott, kapkodósan, ösztönszerűen fociztunk, ezáltal nem igazán alakult ki folyamatos
játék. A mérkőzés végére megdupláztuk az első félidőben kialakított előnyünket, így hatgólos győzelmet arattunk.

Összességében, nagyon jó volt újra mérkőzést játszani, és örülök, hogy győzelemmel a zsebben mehettünk haza.
Mindenki megfelelő mennyiséget töltött a pályán, és voltak jó egyéni teljesítmények.

Gratulálok a győzelemhez!

U12(’12/’13) Buzánszky Jenő Emléktorna, utánpótlás teremtorna - 2024.01.21. 8:30 óra
Dorog, Iskola utca 1., Városi Sportcsarnok – fedett, 40x20m-es kispálya, 3x2 m-es kapuk, 1+4 fő; 1x15 perc, 50 néző

A tornán résztvevő keret: Erős Ádám, Nyerges Bánk, Aleksa Nenadic, Füredi Levente, Trossen William,

A torna mérkőzései összesítve: Budai FC 3.hely 4 3 - 2 7-8

Dorogra kaptunk meghívást a szezon első tornájára, ami a Buzánszky Emléktorna volt. 6 csapat vett részt a tornán és
körmérkőzésekkel lett eldöntve a végső sorrend.

A tornát jól kezdtük, sikerült egy egygólos győzelemmel indítani a Komárom VSE csapata ellen.
Ezután a már jól ismert Dorognak az I. csapatával találkoztunk, melyen egygólos vereséget szenvedtünk egy jó ellenfél ellen.
Harmadik mérkőzésünkön a Dorog I. csapata után következett a II. csapatuk, akiket nagyot küzdve sikerült megverni 1-0-ra.
Kis pihenő után következett a Dunakeszi VSE csapata. Igazi ki-ki mérkőzés volt, mert akinek sikerült ezen a mérkőzésen az maradt
versenyben a végső győzelemért. Ennek megfelelően kezdtük a mérkőzést, és hamar meg is szereztük a vezetést, majd szépen lassan
kiengedtünk, ellenfelünk pedig kihasználta a hátul elkövetett hibáinkat, és megnyerte a mérkőzést.

Az utolsó mérkőzésen csak a győzelem esetén sikerülhetett odaérni a dobogóra, és ennek köszönhetően nagyon kezdeményezően
játszottunk, de mégis az ellenfelünk szerezte meg a vezetést egy kontratámadás után. A gyerekek azonban nem adták fel, ugyanúgy sorra
alakították ki a helyzeteket, és a mérkőzés végén sikerült megfordítani a mérkőzést, és ezzel a dobogó harmadik fokát is sikerült megszerezni!

Összegezve: A torna egész hangulata nagyon jó volt. A szervezés szintén, nem voltak órákig tartó szünetek a
mérkőzések között. A csapat Dunakeszi elleni teljesítményével nem vagyok egyedül megelégedve, azt leszámítva
rendben voltunk. Ha ott egy kicsit jobban figyelünk, akkor csillogóbb is lehetett volna ez az érem, hiszen csak az
egymás elleni eredménnyel előzött meg minket a Dunakeszi csapata.
Amit kicsit sajnálok, hogy a felvételi, és egyéb programok miatt több játékosra sem számíthattam, de a szezon első
megmérettetésének teljesen jó program volt. Gratulálok mindenkinek, a mai teljesítményhez!

U11(’13/’14) OTP-MOL Bozsik Regionális Téli Teremtorna, 2. játéknap – 2024.01.20. 15.30 óra
Biatorbágy, Antall J. u.1., Innovatív Tachnikum és Gimnázium tornaterme – fedett, 40x20m-es kispálya, 3x2 m-es
kapuk, 1+4 fő; 1x27 perc, 80 néző

A tornán résztvevő keret: Balogh Zs., Bencz Gehér Cs., Deák Cs., Downey D., Nádasdi D., Nemes A., Solti Á.
Szarka M., Tarcsafalvi M.
Szombat délután a második regionális téli teremtornán szerepelt csapatunk Biatorbágyon.

A torna mérkőzései összesítve: 3 2 - 1 11-2

Az első mérkőzésen végig támadtunk, számtalan helyzetet kihagytunk, valamint két hatalmas ziccert hibáztunk . Az ellenfelünk három
támadást vezetett, de sajnos sikerült egy gólt rúgnia.
A második, és harmadik mérkőzésen nagyon jól játszottak a fiúk, sokat passzoltak, jó ütemben cseleztek, és sokat rúgtak távolról kapura.

Összegzés: A játékunk mindhárom mérkőzésen sokkal jobb volt, mint az ezt megelőző tornákon .Gratulálok a
fiúknak !

U9(’15) OTP-MOL Bozsik Körzeti Téli Teremtorna,2. játéknap – 2024.01.20. 10.45 óra
II. Kolozsvári T. u.11., Panoráma Sportközpont – fedett, 40x20m-es műfüves pálya, 3x2 m-es kapuk, 1+4 fő;
1x15 perc,40 néző

A tornán résztvevő játékosok:

Köck Bence, Bora Bende Barnabás, Szakács Buda, Sziklai Sára, Püspöki András Richárd, Hollik Ágoston, Kovács-

G: Zaengel Jason William

Az év első téli KK teremtornáján vettünk rész U9-es csapatunkkal, ahol a karácsonyi szünet után izgatottan vártuk
mérkőzések hangulatát, és a meccsek nyújtotta fejlődési lehetőséget.

A tornán 4 db 15 perces mérkőzést játszottunk, ahol a jó iramú, remek játékot mutattak gyerekeink. Nagyon örültem neki, hogy a támadó
játékban gyakorolt dolgokat viszont láttam a játékok közben, ami egyértelmű dominanciát jelentett számunkra az összes találkozón. Nagyon
sok helyzetet dolgoztunk ki, és főleg az ellenfél térfelén folyta a játék, de sajnos a gólhelyzetek kihasználása a szombati napon nem volt túl jó,
így nem sikerült nagyarányú győzelmet aratnunk egyetlen egy ellenféllel szemben sem. A védekezésünk összeségében jó volt, ugyanakkor a
jövőben jobban oda kell figyeli arra, hogy a támadás, és az ellenfél térfelén folyó játék ellenére mindig legyen egy védő játékosunka labda
mögött a terület biztosítása, valamint a labdatartások kialakítása érdekében. A hátsó területek üresen hagyása miatt több kontrát is
vezethettek ellenfeleink, de a kapuban remekül védő, és nagy bravúrokat is bemutató Köck Bence védései miatt mi se kaptunk 1-2 gólnál
többet, így két győzelem mellett egy döntetlent, és egy vereséget könyvelhettünk el.

Összegzés: A decemberi tornához hasonlóan gyerekeink most is remekül játszottak, és megmutatták, hogy szeptember óta
rengeteget fejlődtek, aminek következtében egyértelműen dominálták mérkőzéseket, és ha a helyzetkihasználásunk jobb lett
volna, akkor nagyon nagy arányú győzelmeket aratott volna U9-es csapatunk. Mindenkinek gratulálok a mutatott játékhoz.

A tornán oklevelet kapott: Köck Bence (Bravúros védéseiért), gratulálunk! ☺

Továbbá gratulálunk mindenkinek a mutatott remek játékhoz, és részvételhez! ☺

U7(’17/’18) XV. Pokorny József Emléktorna, utánpótlás teremtorna - 2024.01.22. 13:30 óra
II. Szabadság út 23., Klebelsberg Kuno Általános Iskola és Gimnázium - 20x10m-es, fedett terempályák, 2x1 m-es

kapuk, 3:3 ellen; 1x10 perc, 100 néző

Szőnyei Dániel, Kéri Barnabás, Garancsi Pál, Szelei-Kiss Fülöp, Szelei-Kiss Doma

Az U7-es korcsoportunkkal az idei év első tornáján vettünk részt.

Tekintélyt parancsoló belépővel érkeztünk meg a tornára, hiszen máris az első meccsen 10 gólt rámoltunk be az ellenfélnek 10 perc alatt.
A második mérkőzésen is domináltunk, de itt a lelkes dabasi fiatalok állták a sarat és „csak” három góllal bizonyultunk jobbnak.
A harmadik meccsen a nagytétényi srácok is megismerték a budai rohamokat, ismét 10 gólt szereztünk.
A negyedik mérkőzésen a Maglód kemény ellenfélnek bizonyult, itt sajnos semmi nem ment be, de hozzá kell tenni, hogy a maglódiak sokkal
jobban akarták a győzelmet, és minden labdáért keményen megküzdöttek.

Az utolsó csoportmeccsen ismét főlényes győzelmet arattunk. Az elődöntőben a veretlen Mészöly várt ránk, akik egyénileg nem voltak jobbak
a mieinknél, de agresszivitásban jelentősen fölénk nőttek a meccsen.
A bronzmeccs egy nagyon jó hangulatú, sportszerű mérkőzés volt, a döntetlen után a két csapat pedig megosztotta a harmadik helyet.

Budai FC – Hidegkúti SC II. 7-0
G: Garancsi (3), Szelei-Kis Fülöp (2), Szelei-Kis Doma (2)

A torna mérkőzései összesítve: Budai FC: 3. hely 7 4 1 2 33-10

Összegzés: Az első komoly tornánk volt ez, és kiválóan sikerült. Annak ellenére is, hogy két játékosunk félig betegen
vállalta a játékot, és még így is az egyik legjobb csapatnak bizonyultunk. Messze mi lőttük a legtöbb gólt, ami
kifejezetten pozitív. A srácok nem voltak megilletődve, mindenki kitett magáért, le a kalappal előttük! ☺