Csapataink eredményei – 2023. december 4-től 10-ig:

2023. december 12.
 354

U19(05/’06) MLSZRegionális Kiemelt bajnokságNyugati csoport,13.forduló - 2023.12.09. 12:00 óra
Budaörs, Árok u.1-3., Budaörsi SC Sporttelep - műfüves nagypálya, 2x45 perc, 30 néző

Budaörsi SC - Budai FC 1-1 (0-0)

G: Nagy T.

Zorkóczy (7) – Németi (6), Jakab (6), Krajsovszky (6), Jánosa (5) – Joó (5), Nagy T. (7) – Módos M.(5) -
Varga P. (7), Madarász N. (5), Kovács Má.(7)
Cs: Mezei (-), Lobenwein (-), Szoboszlai (-), Molnár A.

Mérkőzéselemzés: A téli szünet előtti utolsó bajnoki összecsapásunkra a rengeteg betegség, és sérülés miatt a
felnőtt csapatból visszajátszókkal tudtunk csak kiállni megfelelő létszámban.
Egy nagy iramú, izgalmas mérkőzést játszott a két csapat. Se a hazaiak, se mi nem tudtunk huzamosabb ideig dominálni, és a
helyzetek száma is közel megegyező volt a teljes 90 percet tekintve. A második játékrész közepén azonban Nagy Timur az
oldalvonal mellől indulva kicselezett két budaörsi védőt, majd egy Zidane-csel után kényszerítőből kapta vissza a labdát, hogy
aztán kipókhálózza a kapu bal felső sarkát. A félelmetesen nagy gól megfoghatta a hazaiakat, hiszen ezután 3-4 hatalmas
esélyünk is kínálkozott a mérkőzés lezárására, melyeket mind kihagytuk. A játékidő végén három perc volt a ráadás, mely már
bőven lejárt, amikor a hazai csapat utolsó szögletét is le tudtuk védekezni, de a visszaemelt labda megtalált egy budaörsi
srácot, aki szintén szépségdíjas találattal kiegyenlített. Ezt követően a „félkegyelmű” játékvezető már a kezdőrúgásra sem adott
engedélyt, úgy látszik, csak addig játszottunk, ameddig a hazaiak ki nem egyenlítenek.

Összegzés: Nagyon izgalmas mérkőzést játszott a két csapat, melyen szerintem, a teljes meccs képét tekintve,
igazságos eredmény született, ám ezzel a forgatókönyvvel nagyon sajnálhatjuk, hogy nem lett meg a három pont.
Most mindenkinek jó pihenést, és Kellemes Ünnepeket kívánok! A srácokkal legközelebb a téli felkészülés
kezdetén találkozunk majd január 8-án!

U17(’07) MLSZ Regionális Kiemelt bajnokság Nyugati csoport, 13.forduló - 2023.12.09. 13.00 óra
II. Kolozsvári T. u.11, Panoráma Sportközpont - műfüves nagypálya, 2x45 perc, 50 néző

Budai FC – Király SE 3-1 (2-1)

G: Dienes, Varga Z., Páva
Bánkuti (6) – Farkas P.(7), Varga (6), Henn (7), Virág A.(6) – Kocsis (6), Gyurkovics Má.(7) -
Dienes (7) ,Maácz (6) , Varga Z. /U16/ (7) – Boksay M.(7)
Cs: Kiss Zs /U16/ (7), Majidi M. /U16/ (6), Molnár B. /U16/ (6), Páva (7), Horváth B.(-), Hertelendy (-)

Mérkőzéselemzés: Szombaton a szezon utolsó bajnoki mérkőzését az előző napok havazás miatt a II. Kerület UFC-
nek otthont adó Panoráma Sportközpontban játszottuk le, és keretünkben ismét sok U16-os játékos kapott szerepet.

Az első negyedórában meg akartuk lepni a vendégcsapatot, hogy magas presszinggel kezdünk, de sajnos nem igazán sikerült,
sőt a 10.percben kaptunk egy átlövés gólt. A bekapott gól után továbbra is fent kezdtük meg a védekezésünket, és próbáltunk
folyamatosan nyomást gyakorolni már a támadó zónánkban. A 23.percben egy védekező pontrúgás után nagyon gyorsan
mentünk át támadásba, Gyurkovics remek mélységi passza után Dienes Zsombor tudta értékesíteni jobb külsővel a helyzetet.
Nem álltunk vissza, sőt még mindig mentünk előre, és 3 perccel később szintén a bal oldalunkon vezettünk támadást, sikerült
bejuttatni a labdát a hosszúra, ahol Varga Zénó érkezett, és technikásan a kapus mellett lőtt a hálóba.

A szünetben hármat cseréltünk, és újra szerkezetet váltottunk, mind védekezésben, mind támadásban egyaránt, és most már nem
rohantunk előre, próbáltunk türelmesen, higgadtan tovább játszani. Jobban kezdtük a második félidőt, a középső zónát
hatékonyabban kontrolláltuk, és látványos támadásépítéseket produkáltunk folyamatosan. A pálya mérete miatt folyamatosan
helyzetek adódtak mind a két oldalon, de a Király SE inkább pontrúgásokból volt veszélyes. Idő kérdése volt mikor tudjuk lezárni
ezt a mérkőzést, és a 80.percben egy szöglet után Páva érkezett a rövid oldalra, majd mesteri fejesgóllal felrakta az i-re a pontot.

Összegzés: Az elején nem jött be most a meccstervünk, de valószínű nem is „áll jól nekünk” ez a fajta futball
jelenleg. Elég hamar gólt kaptunk, ami egy fantasztikus sorozatott szakított meg. Sikerült hátrányból fordítani még a
szünet előtt, ez mindenféleképpen kulcsfontosságú volt. Szimpatikus támadó focit próbáltak játszani a vendégek, jól
mozogtak labda nélkül, és mellette fizikálisan is rendben voltak. Ezen a mérkőzésen visszanyúltunk a 4-1-4-1-es
védekezésre, és ezek után szinte sehol sem tudtak minket megbontani. A mérkőzés összképe alapján megérdemelten
tartottuk „itthon” a három pontot. Fantasztikus őszi szezont produkált a csapat, úgy gondolom várakozáson felül
teljesítettünk, és ennek köszönhetően az előkelő második helyen végeztünk. Mindenkinek nagyon szépen köszönöm a
munkát, és a mérkőzéseken mutatott hozzáállást. Külön köszönöm a szülőknek, hogy minden meccsen sportszerű
biztatással támogattak minket. Hatalmas gratuláció jár minden egyes játékosnak, aki pályára lépett az őszi szezonban.
Most a megérdemelt pihenés időszaka következik, remélem mindenki kipihenve, és egészségesen tér vissza január
elején. Kellemes Karácsonyi Ünnepeket, és Boldog Új Évet Kívánok minden családnak!

Egyesületünk nevében ezúton is kívánunk Kellemes Karácsonyt, és sikerekben gazdag Boldog Új Évet minden
sportolónknak, szüleiknek, támogatóinknak, partnereinknek, és szakmai stábunknak egyaránt!