Csapataink eredményei – 2022. október 31-től november 6-ig:

2022. november 10.
 471
FELNŐTT(’98-) BLSZ II.oszt.

FELNŐTT(’98-) BLSZ II.oszt. 2.csoport, 10. forduló - 2022.11.06. 17:00 óra
II. Szabadság út 51-57., Pokorny József Sporttelep - műfüves nagypálya, 2x45 perc, 30 néző
Budai FC – Puebla FS TFC 3-0 (0-0)
G: Molnár A., Horváth D., Tóth Má.
Sóvári (-) – Varga P. (5), Mózes (6), Rásó (6), Varga D. (5) – Joó (7), Kubitsch Ke.(7), Nagy T. (5), Horváth D.(7) –
Takács Zs.(5), Simon (-)
Cs: Lunczner (-), Molnár A.(6), Tóth Ma. (5), Tóth Má. (8), Brandner (6)
Mérkőzéselemzés:
Vasárnap, a novemberi hűvös ködben léptünk pályára a Pokorny József Sporttelep pályáján, ahol a Puebla FS TFC
csapatát láttuk vendégül.
A találkozó első játékrészében nagyarányú labdabirtoklási fölényben futballoztunk, a sok lehetőséget, és ziccert eredményezett támadóink
számára, de sajnos a kapu előtti befejezésekbe folyamatosan hiba csúszott. Fiaink kreatív, tudatos támadójátékot mutattak a félidő teljes
időtartalma alatt, mely őrölte, fárasztotta ellenfelünket, így a helyzetek kimaradása ellenére bíztunk abban, hogy az idő múlásával „megtörik a
jég”, és elindul a gólgyártás.
A második 45 percben sem változott a játékképe, mi sorra dolgoztuk ki a helyzeteinket, ami vendégeinket nem igazán zavartat, hiszen a
hálójuk mozdulatlan maradt. Peregtek a percek, az eredmény változatlanul 0-0-ra állt, ami ellenfelünket belelkesítette, minket meg egyre
görcsösebbé tett. A feszültség folyamatosan növekedett, de a 71. percben egy oldalszabadrúgásból Molnár Adrián szerzett gólt, mely
megnyugtatott mindenkit. A biztonság érdekében visszaálltunk a 4-3-3-as játékrendszerre, mellyel sikeresen zártuk le a szélső területeket,
majd az utolsó pár percben Horváth Domonkos, majd Tóth Máté is eredményes volt, így végül 3-0-ás győzelmet arattunk, amivel otthon
tartottuk a 3 pontot
Összegzés: Fiaink remekül játszott, és nagyon kreatív, és látványos támadásokat vezettek, melyek végén nagyobbnál,
nagyobb helyzeteink alakultak ki, de vasárnap valahogy a helyzetkihasználásunk nem igazán mutatott jó formát
támadóink részéről. A sok helyzet, és a nyomasztó mezőnyfölényünk végül meghozta a gyümölcsét, aminek
következtében megszereztük a 3 pont, és végül is felnőtt szinten ez a lényeg. Gratulálok a csapatnak a jó játékhoz, és

G: Madarász N., Jánk
Zorkóczy (5) - Krajsovszky (5), Kuti (5), Jakab (6), Jánosa (5) – Rojas-Azary (5) - Kis D.(6), Jánk (6) –
Sólyom (5), Madarász N.(6), Brandner (6)
Cs: Virág M. (5), X.Chai (4), Tóth Ma.(5), Buzás (-)
Mérkőzéselemzés: Az UTE volt a vendégünk, bármilyen nehéz legyen is a helyzetünk, ezúttal is a bravúr reményében
léptünk pályára.
Rettenetes nyomást helyeztek ránk az első 10 percben, alig tudtunk kiszabadulni a büntetőterületről, sorjáztak a vendégszögletek, de sikerült
átvészelnünk ezt az időszakot, és amikor kiszabadultunk látszott, hogy a bal oldalon Madarász, Jánk és Brandner játéka nehézségeket okoz
az újpestieknek. Egy Madarász elleni szabálytalanság után Jakab ívelt középre, a sértett érkezett, és megszereztük a vezetést. Hasonló
helyzetből elvégzett szabadrúgás után egy kicsiben lejátszott variációból egyenlítettek a vendégek, majd a bal oldali támadójuk extra egyéni
teljesítménye után a vezetést is átvették a vendégek. Ismét fordulat következett a mérkőzésen, Jánk ballal nagy gólt lőtt a rövidbe, majd a
félidő lefújása előtt egy újpesti játékos a kiállítás sorsára jutott.
A második játékrész azonban megint negatív irányba fordult, az első pillanatokban ziccert rontottunk, majd kevéssel később egy hátul eladott
labda után nem tudtunk közbeavatkozni, és ismét az UTE vezetett. Nem találtuk a türelmes, és a gyors játék egyensúlyát emberelőnyben, és
hiába voltunk többen, az ellenfél támadóinak minősége így is gondot okozott, ami újabb 2 találatban nyilvánult meg. Hiába voltak
lehetőségeink, mi már nem tudtunk betalálni.
Összegzés: Mindent kiadtunk magunkból, de a második félidő elején történtek után nem tudtunk újítani, így nagy
esélyt szalasztottunk el bravúros pont(ok) megszerzésére.

Edző: Barton Ádám

U17(’06) MLSZ Kiemelt Regionális bajnokság Nyugati csoport, 10.forduló - 2022.11.04. 12:00 óra
Kozármisleny, Alkotmány tér 55., HR-Rent Kozármisleny Sporttelep - műfüves nagypálya, 2x45 perc, 38 néző
HR-Rent Kozármisleny - Budai FC 1-3 (1-2)
G: Mezei (2), Tóth V.
Zorkóczy (6) - Keszthelyi (6), Gera (5), Vermes (5), Domonkos (6) - Gyurkovics Má.(6), Mezei (7), Módos M.(6) –
Larry I.(6), Király (6), Tóth V.(7)
Cs: Bánkuti (6), Baráth (6), Lobenwein (6), Farkas Cs.(6), Horváth B.(6)

Közel háromórás utazás után érkeztünk Kozármislenybe, ahol szép környezet, ködös időjárás, és egy borzasztó
állapotban lévő műfüves pálya fogadott minket.
A mérkőzés első tíz perce azzal telt el, hogy játékosaim megpróbáltak alkalmazkodni a pálya „adottságaihoz”. Kapkodó, pontatlan játék folyt a
pályán, amit a 18. percben egy távoli vendég bomba szakított meg. A gól után sikerült felébrednünk, elkezdtük a saját játékunkat játszani.
Mezei Ábris révén hamar egalizáltunk, majd egy Tóth Vince szóló után már mi vezettünk. Ettől kezdve nem volt kérdés, hogy ki nyeri a
találkozót, viszont a rengeteg kihagyott helyzettel meccsben tartottuk az ellenfelet.
A megnyugtató gólra az 59. percig kellett várni, amit Mezei Ábrahám révén sikerült megszereznünk. A hátralévő időben egyoldalú játék
jellemezte a találkozót. Rengeteg akciót kidolgoztunk, rendre eljutottunk a kapuig, de sajnos nem sikerült újabb gólokat szereznünk.
Összegzés: A múlt heti döntetlen után ez a siker egyértelműen azt mutatja, hogy felszálló ágban vagyunk. Remélem
sikerül megtartani ezt a formát, és a Pápa elleni hazai mérkőzésen is sikerül itthon tartani a pontokat.

G: Varga B.
Bánkuti (5) – Balázs (3), Varga B. (4), Henn (5), Farkas P. (3) – Boksay M. (4), Kiss L. (3), Csató (4) –
Horváth B.(3), Cseke (4), Takács D.(5)
Cs: Kis B., Virág A.(4), Lantos (4), Maácz (4), Szabó M.(5), Dienes (-)
A hibátlan listavezetőt fogadtuk hazai pályán. Gyenge formánk, és a vendégek kiváló idei teljesítménye ellenére
bíztunk egy jó eredményben.
Az első félidőben szerettük volna irányítani a játékot, ezért folyamatos nyomás alá helyeztük a labdás ellenfelet, nem hagytuk, hogy építkezni
tudjon a Kerület. Ez jól is működött a teljes első 45 perc során, ám a 10. perc környékén egy kontrát, valamint egy újabb szögletet sikerült
elbénáznunk, így hamar 2 gólos hátrányba kerültünk. Az ezt követő jó fél órában sok lehetőségünk, és két óriási ziccerünk is akadt, de szokás
szerint nem tudtuk értékesíteni ezeket a helyzeteket. Sajnos a félidőre 2 gólos hátránnyal vonultunk, pedig a játék képe alapján nem ez volt a
realitás.
A második félidőben sajnos több játékosunk is semmibe vette a taktikai alapelveinket, és utasításokat, melynek következtében támadásaink
már nem voltak olyan veszélyesek, mint az első félidőben. Az egész mérkőzésre elmondható, hogy több iszonyatosan gyenge egyéni
teljesítményt láthattunk, és a védekezésünkből hiányzott a keménység, az agresszió, és a határozottság. Fizikumban az óbudaiak jóval
erősebbek voltak nálunk, de ez nem mentség arra a gyámoltalan viselkedésre, amit mutattunk sok esetben. A támadásainkat továbbra is
elsiettettük, nem építettük fel őket kellőképpen, ha pedig mégis, az egyszerű kulcspasszokat rendre elrontottuk. A végén még egy gólt
berámolt a listavezető, mellyel érdektelenné tette az utolsó pár percet.
Összegzés: Gratulálnunk kell a Kerületnek, megérdemelték a győzelmet, és bár játékban egyenrangú ellenfeleik
voltunk, sőt még talán jobbak is, a technikai bizonytalanságunk, és az elképesztő bátortalanságunk 0 pontot érdemelt.

Edző: Sóvári Dániel

U15(’08) MLSZ Regionális bajnokság Észak-Nyugat C.csoport, 10.forduló - 2022.11.03. 13.00 óra
Budai FC – KISE 3-2 (2-0)
G: Varga (2), Buzgó D.
Tamás (6) – Kiss Zs.(6), Csiszér (U14) (6), Kotsis (6), Vas (U14) (6) – Dalos (7), Molnár B.(6) –
Varga Z. (7), Ciaramella (U14) (6), Majidi (6) – Buzgó D.(U14) (6)
Cs: Márkus (-), Csalló (U14) (-)
A tizedik fordulóban a KISE csapatát fogadtuk hazai környezetben hétköznap, egy csütörtöki napon. Két vereséggel a
hátunk mögött egyértelmű célunk a győzelem volt.
Ennek megfelelően jól kezdtünk, a védekezésünk végre nagyon jól működött, a labdavesztések után jól zártunk vissza, a letámadásainknak
köszönhetően pedig sok labdát sikerült szereznünk az ellenfél térfelén, a támadásainkban pedig sokkal több veszély rejlett, mint a legutóbbi
két mérkőzésen. A 11. percben Varga szemfüles labdaszerzése után meg is szereztük a vezetést, ami után megnyugodtunk, és kézben
tartottuk a mérkőzést. A félidő végén egy szép kontra után egy szerencsés góllal megdupláztuk az előnyünket.
A félidőben a kérés annyi volt, hogy még inkább fokozzuk a lendületünket, és zárjuk le minél hamarabb a mérkőzést. Ez úgy tűnt, hogy menni
fog, hiszen gyorsan megszereztük a harmadik gólunkat. Ezután túlságosan megnyugodtunk, és bár volt több nagy helyzetünk, nem sikerült
bevinnünk a végső döfést. Ellenfelünk vérszemet kapott, és szinte a semmiből két perc alatt két gólt szerzett a 70. percben. Az utolsó 10 perc
így kifejezetten problémás volt, amit nagyon nehezen kezelt a csapat, kapkodtunk, és izgultunk, de szerencsére itthon tartottuk a három
pontot.
Összességében a győzelem nagyon sokat jelentett most, aminek örülni kell. A csapat sokat tett érte, helyenként jól is
fociztunk. Tanulnunk kell ebből is, hiszen egy tükörsima meccsből sikerült az utolsó 10 percre egy ki-ki meccset
kreálnunk. Ettől függetlenül 70 percig elégedett voltam, gratulálok mindenkinek!

Edző: Kukorelli András

Mosonmagyaróvár, Családsor 4., MITE Sporttelep - füves nagypálya, 2x40 perc, 35 néző
MITE - Budai FC 0-11 (0-7)
G: Buzgó D.(4), Ciaramella (4), Horváth Zs., Krajnak, Kis K.
Mayer – Kis K., Gyurkovics Ma., Csalló, Csiszér – Jókai, Ciaramella, Vas – Horváth Zs., Buzgó D., Muszka
Cs: Sigmond, Néder, Kondor, Krajnak, Dankó, Pokol
Mosonmagyaróvárra utaztunk szombat reggel, ahol megkezdődött a bajnokság első részének második köre.
Ellenfelünk az első mérkőzéshez képest alaposan kicserélődött. Fizikálisan erős, harcos, célratörő gyerekekkel találtuk szembe magunkat.
Kissé meg is leptek minket a találkozó elején. A hazai kapus át tudta rúgni a pályát, amire a csapata a játékát építette is. Akármikor nála volt a
labda, már rúgta is a kapunk felé. Nehéz volt ilyen csapat ellen focizni. Mindemellett nagy szél is volt, ami szintén ellenfelünket segítette. A
labdarúgás az ellentétek játéka, ami nekem jó, az az ellenfélnek rossz, és ez persze fordítva is igaz. Nagyon kíváncsi voltam, hogy a szokottól
eltérő kihívásokra hogyan tudunk reagálni. A mérkőzés elején próbáltuk a ránk jellemző letámadást, de mivel az ellenfelünk nem hozott ki
labdát, így ez nem lehetett hatásos fegyver. Ennél fogva hátrébb jöttünk, hogy a magas labdákat össze tudjuk szedni, illetve bíztunk benne,
hogy, ha lesz helye a hazai csapatnak, akkor ki fogják passzolni, aminek köszönhetően újra fogunk tudni letámadni. Nem ez történt. Hiába
voltunk többen a mi térfelünkön, továbbra is oda rúgták a labdát, így kénytelenek voltunk a labdaszerzés után újra építeni a játékot
folyamatosan a felállt védelemmel szemben. Ehhez hasonló kihívásokkal volt tele a mérkőzés. Ma minden kérdésre tökéletes választ adtunk.
Aminek különösen örülök, hogy a játékosaink fejben annyira képzettnek bizonyultak, hogy ezeket a válaszokat nem tőlem várták, hanem
önmaguktól alkalmazták. Tulajdonképpen csak egy nézője voltam a meccsnek, és nagyszerű élményekkel gazdagodtam.
Összegzés: Újabb nagy arányú győzelmet arattunk egy, a vártnál sokkal jobb csapat ellen.

Edző: Moskovits Gábor

U13(’10/’11) MLSZ Regionális bajnokság Közép B. csoport, 9.forduló - 2022.11.06. 12:00 óra
Szentendre, Kőzúzó u.1., Dunakanyar SE Sporttelep - műfüves 3/4 pálya,5x2 m-es kapuk,8+1 fő,4x20 perc,40 néző
Dunakanyar SE – Budai FC 5-3 (1-1, 2-1, 0-0, 2-1)
G: Nagymáté J. (2), Kraicsovits B.
Horváth L. - Magyari M., Hóbor B ., Fehér D., Nyirő G, - Kraicsovits., Lovas Z., Módos Zs. - Nagymáté J.
Cs: Mathiez M., Fodor Á.
Ahogyan azt már megszokhattuk, több hiányzóval vágtunk neki ennek a hétvégi mérkőzésnek is.
Pontatlanul kezdtük a mérkőzést, de a kezdeti álmosság után javult a játék. Ellenfelünk már az első negyedben kihasználta hatalmas fizikális
fölényét, és ebből pár lehetőséget ki is dolgozott, majd gólt is szerzett. Ezután egy szép távoli lövést követően egyenlíteni tudtunk.
A következő húsz percben felvettük a kesztyűt a magasabb, és ebből adódóan erősebb, gyorsabb ellenfelükkel, és egy labdaszerzést
követően gólt is szereztünk. A vezetés megszerzése után kiegyenlített volt a mérkőzés, de két szögletet követően nem tudtunk mit kezdeni a
magasságbeli különbséggel, és máris hátrányban voltunk.
A harmadik negyedben jó, pörgős, kemény meccset láthattak a nézők, és mindkét kapu előtt voltak lehetőségek, de gól nem született.
Az utolsó játékrészt remekül kezdtük, három tiszta ziccert alakítottunk ki, de egyikből sem sikerült kiegyenlíteni. Ahogyan az lenni szokott,
ellenfelünk az első lehetőségét kihasználta, így ahelyett, hogy fordíthattunk volna, kétgólos hátrányba kerültünk. Ezt követően is volt
lehetőségünk a zárkózásra, de nem voltunk élesek a kapu előtt, ellenfelünk pedig újra igen, így már háromgólos vezetést szereztek. Az utolsó
percekben végre sikerült kihasználni egy ziccert, így a szépítés legalább összejött.
Összességében, egy jó mérkőzést játszottunk, egy jó csapat ellen, akik fizikálisan jóval nagyobb erőt képviseltek, és
a kapu előtt is jobban használták ki a lehetőségeket. Nagyjából azonos számú lehetőség adódott mindkét csapat
kapuja előtt, de a hazai csapat játékosai ma jobbnak bizonyultak. A fizikális különbséggel nem tudunk mit kezdeni,
de több olyan dolgot láttam, amiben javulnunk kell. A játékkal a befejezéseket leszámítva elégedettek lehetünk,
ehhez gratulálok, de egyénileg magunkba kell nézni, kinek miben kell javulnia.
A mérkőzésről tudósított: Hajas Bálint
Edzők: Hajas Bálint

U11(’12’13) OTP-MOL Bozsik U11 Regionális torna, 6. őszi játéknap – 2022.11.05. 10:00 óra
XV. Szántóföldi út 1-3., REAC SI Sporttelep - műfüves ½ pálya, 5x2 m-es kapuk, 1+6 fő, 1x13 perc, 50 néző
Budai FC Regionális Keret – a tornán résztvevő játékosok Orosz Kristóf, Erős Ádám, Szohár Gergely, Jeck
Ádám, Nyerges Bánk, Szilágyi Áron, Petrik Dávid, Görög Brúnó, Réder Borisz, Bán Mihály, Darvas Kristóf, Záboji
A torna mérkőzései összesítve: Budai FC 6 3 3 - 8-5
A 6. őszi Regionális Bozsik tornának a REAC csapata adott otthont. Mindenkivel játszottunk a tornán, aminek
köszönhetően nagyon kevés, 1x13 perc volt egy-egy mérkőzésen a játékidő.
Az első mérkőzésünket a Dorog csapatával játszottuk. 1-2 helyzetet leszámítva főleg a mezőnyben zajlott a mérkőzés, ami 0-0-ával ért véget.
A második mérkőzésünket az Érd VSE csapatával játszottuk. Jobb volt már a játék, mint az első mérkőzésen sikerült vezetést is szerezni,
azonban az ellenfelünknek a mérkőzés legvégén sikerült kiegyenlíteni. Döntetlen ellenére jól játszottunk, sok helyzetet alakítottunk ki.
Ezután a Dunakanyar SE csapatával játszottunk. Irányítottuk a játékok végig, labdakihozatal is jól működött, és ismét sok helyzetet
alakítottunk ki.
A negyedik mérkőzést a Viadukt SE csapata ellen játszottuk. Ezen a meccsen játszottunk a legjobban a tornán. Egy nagyon küzdős
mérkőzésen, de nagyon jól játszva sikerült megnyerni a mérkőzést.
Utolsó előtti mérkőzésünket a házigazda REAC csapata ellen játszottuk. Fordulatos mérkőzésen sikerült győzelmet aratni. Ellenfelünk
többször is vezetett, de tudtuk fokozni a tempót, és sikerült végül megfordítani a mérkőzést.
Az utolsó mérkőzésen pedig az Újpest csapata ellen sikerült nagy csatában döntetlent játszani.
Összegezve: Ami nagyon tetszett, hogy kezd eltűnni az öncélú játék egyes embereknél, jókor válasszák meg, hogy
mikor kell passzolni, és mikor kell 1:1-ezni, ennek köszönhetően több szemre is tetszetős támadást tudtunk
végrehajtani. Nagyon szép összjátékok voltak, néha még túl is akartuk játszani, mert sokszor még a legnagyobb
helyzetben is passzolni akartunk.
Hátul rengeteg technikai hibát követtünk el, ami főleg a megfelelő koncentráció hiányának írható fel. Ezt mindenképp
le kell csökkentenünk a következő időszakban, mert sokszor úgy is eladtuk a labdát, hogy nem volt rajtunk nyomás.
Sikerült veretlenül zárni a tornát, ami viszont mindenképp pozitívum, gratulálok! 
A tornán oklevelet kapott Görög Brúnó kiváló játékáért! Gratulálunk! 
A tornáról tudósított: Csizmadia Gergő
Edző: Csizmadia Gergő

U10(’13) OTP-MOL Bozsik Körzeti torna, 4. őszi játéknap - 2022.11.06. 12.20 óra
XI. Mérnök u.35., ELTE-BEAC Sporttelep – műfüves ½ pálya, 5x2 m-es kapuk, 1+6 fő, 1x18 perc, 70 néző
A 4. őszi körzeti Bozsik tornánkat ismét a Mérnök u.-i sporttelepen rendeztük meg. Az általunk rendezett körzeti
tornán 1 csapattal szerepeltünk ezen a napon.
Budai FC KK keret – a tornán résztvevő játékosok:
Bencz-Gehér Csaba, Tanács András, Tarcsafalvi Marcell, Hollik István, Deák Csongor, Bobály Szabolcs, Frena
Vilmos, Bánky Ádám, Gulyás Milán, Dadda Ricardo, Horváth Ferenc, Balogh Zsolt, Solti Ádám
A torna mérkőzései összesítve: Budai FC II. 4 3 - 1 12-3
Az első mérkőzésünket a II. Kerület UFC csapatával játszottuk. Nem kezdtük jól a mérkőzést, lassan, pontatlanul, nagyon sok hibával
játszottunk. Majd egy hátul eladott labda után előnyhöz juttattuk ellenfelünket. Szerencsére ritmust tudtunk váltani, és megfordítottuk az
eredményt a javunkra.
Második mérkőzésünkön a Kelen SC II.-vel ellen léptünk pályára. Egész mérkőzésen jól, és ügyesen játszottak a fiúk, sok helyzetet
dolgoztunk ki, ezek közül hármat sikeresen értékesítettünk.
A következő mérkőzésen a Goldball FC II. csapata várt ránk. Ezen a mérkőzésen ismét egy nagyon jó erőből álló csapattal játszottunk, akik a
velünk való találkozásig szintén minden mérkőzésüket megnyerték. A Goldball FC csapatának valószínűleg a mumusai lehetünk, mert egy jó
iramú mérkőzésen mind a két csapat ügyesen játszva, igazságosan döntetlenre hozta a mérkőzést.
A torna utolsó megmérettetése megint a II. Kerület UFC II. csapata ellen volt. Ezen a mérkőzésen szép játékkal, ügyes gólokkal, teljesen
megérdemelten nyertük meg a mérkőzést.
Összegezve. Hosszabb kihagyás után nagyon várták már a tornán való játékot a fiúk. Egy-egy kihagyástól eltekintve
gyors, ügyes, jó játékkal sikerült pozitív meglepetést okozni a minket elkísérő szülőknek. Amin javítani szeretnénk,
az továbbra is a passzok ereje, és minősége. A tornán elért eredményeknek nagyon örülök, és gratulálok a fiúknak!
A tornán oklevelet kapott: Bencz-Gehér Csaba – Ügyes kapus teljesítményéért,